علوم پزشکی در تایلند

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در تایلند

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در تایلند

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در تایلند به دلیل اعتبار بین المللی دانشگاه های این کشور در سال های اخیر مورد توجه تعداد کثیری از دانشجویان از سراسر نقاط جهان قرار گرفته است ، اما ویژگی های خاص خود را دارد که باید به آن ها پرداخته شود و شاید اصلاً جزو مقاصد مناسبی از بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان به حساب نیاید.

موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین مقاله ای درمورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در تایلند تدارک دیده و شرایط و ضوابط را مورد بررسی قرار داده است ، امیدواریم راهنمایی مناسبی را در اختیار شما قرار داده باشیم.

تحصیل پزشکی در تایلند حدود ۷ سال و دندان پزشکی حدود ۶ سال به طول می انجامد ، مدرک پزشکی و دندان پزشکی اخذ شده از برخی از دانشگاه های تایلند مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد و فارغ التحصیلان می توانند در ایران مشغول به کار شوند ، در پایان مقاله اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران عنوان شده است.

دانشگاه های معتبر جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند مدرک آیلتس حداقل ۶.۵ یا ۸۰ تافل نیاز دارند اما برخی از آنها نیز بدون مدرک زبان به متقاضیان پذیرش می دهند که تعداد بسیار اندکی هستند و غالباً در لیت نورد تائید ایران نمی باشند.

مزیت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در تایلند

ارائه مدرک دیپلم برای پذیرش در رشته های پزشکی و دندان پزشکی الزامی است اما داشتن مدرک پیش دانشگاهی و مدرک زبان برای برخی دانشگاه ها ضرورت ندارد ، البته با توجه به دوازده ساله شدن نظام آموزشی ایران عملاً همان دیپلم نهایی باید ارائه شود.

 • دانشگاه هایی با اعتبار بین المللی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • وجود دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت
 • در نظر گرفتن کمترین هزینه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور
 • امکان پوشش بخشی از هزینه ها با کار نیمه وقت یا دانشجویی

توضیح برنامه ۴ و ۵ ساله پزشکی در تایلند

پزشکی در تایلند در قالب دو برنامه ۴ و ۵ ساله خدمت علاقه مندان ارائه می شود ، برنامه ۴ ساله دکتری پزشکی به یک لیسانس علوم پایه به عنوان سند ورودی نیاز دارد و دانشجویان دو سال اول خود را در دانشگاه SGU صرف تحصیل در علوم پایه پزشکی می کنند.

در دو سال آخر آنها آموزش بالینی خود را در یکی از دانشگاه های وابسته در سراسر جهان به پایان می رسانند ؛ همچنین قابل ذکر است که دانش آموزان تایلندی با نمرات قوی در مقطع متوسطه ، معمولا وارد دوره پنج ساله پزشکی م یشوند.

توضیح برنامه 4 و 5 ساله پزشکی در تایلند

باید بدانید که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان ، کروواسی ، فرانسه ، انگلستان ، آلمان ، ترکیه و بسیاری از کشورهای دنیا در همین سایت بررسی شده است که می توانید براحتی شرایط کشورهای مختلف را با هم مقایسه نمایید.

جزئیات برنامه دندانپزشکی در تایلند

اگر به دنبال تجربه تحصیل دندانپزشکی در یک مکان ماجرا جویانه با دانشگاه با کیفیت هستید ، پس باید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند را بررسی کنید.

دانشگاه های تایلند همراه با آموزش جهانی بهداشت دهان و دندان ، کارآموزی و فرصت های کاری بسیار خارق العاده ای را برای علاقه مندان ارائه می دهند ، روش های دندانپزشکی عمومی و تخصصی در تایلند طی ۶ سال تحصیلی به خوبی مطالعه می شود.

چنانچه کارآموز هستید مربی دندانپزشکی شخصی شما در مراکز آموزشی برای تشویق رشد حرفه ای شما و ارائه کمک های تخصصی در تمام مدت زمان کارآموزی در کنار شما است.

برای هر کسی که می خواهد دانشجوی دندانپزشکی شود ، یا بخواهد تجربیات خود را در زمینه مراقبت های بهداشتی گسترش دهد ، برنامه دندانپزشکی تایلند باید یک گزینه اساسی در لیست شما باشد !

زبان تحصیل در دانشگاه های تایلند

کشور تایلند به هر طریقی تلاش می کند برای افراد خارجی جلب توجه کند ، یکی از خیره کننده ترین جذابیت های تایلند ، مکان های توریستی این کشور است که به یک صنعت پردرآمد تبدیل شده است و راز موفقیت آن هم ارائه بهترین کیفیت ها در کنار ارزانترین قیمت ها می باشد.

شهر های تایلند جزو ارزان ترین شهرهای جهان برای دانشجویان خارجی است در مورد جذابیت دانشگاه ها هم مقامات آموزشی تایلند تدابیر جالبی اندیشیده و از اغلب دانشگاه های برتر دنیا یک شعبه را در کشورشان راه اندازی کرده اند.

زبان تحصیل در این دانشگاه ها هم تایلندی و هم انگلیسی است ، افرادی که زبان تایلندی را انتخاب می کنند باید به طور کامل به این زبان مسلط باشند تا در حین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند به موفقیت برسند .

افرادی که تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند برخی دانشگاه ها نمره زبان آیلتس ۶.۵ یا تافل ۸۰ رادرخواست می کنند و برخی از آنها در این مورد سخت گیری ندارند و دوره های زبان را به دانشجویان پیشنهاد می دهند.

هزینه های تحصیلات پزشکی در تایلند

نکته خوب تحصیل در تایلند هزینه پایین آن است که نسبت به سایر کشورهای آسیایی بسیار محبوب شده است ، هزینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در تایلند متوسط ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار است و هزینه زندگی دانشجو با توجه به شهری که در آن اقامت دارد متغیر می باشد.

دانشجویان همچنین موظفند که ثابت کنند در طول تحصیل ، از منابع کافی برای زندگی در تایلند برخوردار هستند ، لذا دانشجویان مجرد باید نشان دهند که آنها ۲۰۰۰۰ بات (حدود ۶۵۰ دلار آمریکا ) و دانشجویان متاهل ۴۰۰۰۰ بات (حدود ۱۳۰۰ دلار آمریکا ) دارا هستند.

دانشجویان با کار نیمه وقت می توانند بخشی از هزینه ها را جبران کنند اما تمام هزینه ها با کار دانشجویی قابل پوشش نیست ، همچنین توانایی به تکلم زبان تایلندی کمک شایانی در پیدا کردن کار نیمه وقت خواهد داشت ، متوسط درآمد ماهیانه یک فرد عادی در تایلند ۲۳،۴۵۳.۷۰ بات است.

هزینه های تحصیلات پزشکی در تایلند

بررسی برخی از هزینه های زندگی در تایلند

 • اجاره آپارتمان ( ۱ خواب ) در مرکز شهر : ۲۱،۰۶۵.۵۷ بات
 • اجاره آپارتمان ( ۱ خواب )خارج از مرکز شهر : ۱۰،۶۵۴.۴۱ بات
 • وعده غذایی ( در رستوران ارزان قمیت ) : ۶۰.۰۰ بات
 • مواد غذایی : برنج ۴۳.۵۳ بات ، تخم مرغ ۵۶.۹۵ ، شیر ۵۰.۱۸ ، سینه مرغ ۸۹.۳۸
 • بلیط حمل و نقل عمومی : ۳۵.۰۰ بات ( یک طرفه حمل و نقل داخلی ) ، ۱،۰۸۰.۰۰ بات ( یک ماهه)

بهترین دانشگاه های پزشکی بالینی در تایلند

در این بخش از مقاله ارائه شده توسط موسسه مشاوران مهرآفرین با برترین دانشگاه های تالند آشنا خواهید شد ، بهترین دانشگاه های پزشکی بالینی تایلند در تولید تحقیقات مرتبط با انواع مباحث پزشکی و زیست پزشکی قدرت خیره کنندگی از خود نشان داده اند ، این موارد شامل بی حسی ، قلب و عروق ، پزشکی عمومی و داخلی ، دستگاه گوارش ، زنان و زایمان ، چشم ، رادیولوژی و جراحی است و این دانشگاه ها بر اساس شهرت آموزش و تحقیقات انجام شده در این زمینه ، برترین دانشگاه های تایلند برای پزشکی بالینی هستند.

 • دانشگاه mahidol
 • تایلند سالایا ، ناخون پاتوم
 • دانشگاه Chalalongkorn
 • تایلند بانکوک ( رتبه ۵۴۵ جهانی )
 • دانشگاه چیانگ مای ( رتبه جهانی ۴۸۹ )
 • شعبه دانشگاه Khon Kaen در تایلند ( رتبه جهانی ۸۵۴)
 • شعبه دانشگاه Songkhla در تایلند ( رتبه جهانی ۹۸۱ )

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در تایلند

 • Khon kaen university
 • King mongkuts university of technology thonburi
 • Suranaree university of technology
 • Chulalongkorn university
 • Mahidol university
 • Chiang mai university
 • Thammasat university
 • Kasetsart university
 • Prince of songkla university
دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در تایلند

معرفی دانشگاه پزشکی Mahidol تایلند

دانشگاه Mahidol یک دانشگاه دولتی در تایلند است ، این دانشگاه در سال ۱۹۴۳ تأسیس شد و در ابتدا با عنوان ” دانشگاه علوم پزشکی ” شناخته می شد و یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی در تایلند و یکی از بالاترین رتبه های کشور از نظر قدرت تحقیق ، درآمد تحقیق و تعداد دانشجویان و مدرسان بین المللی است .

این دانشگاه با تمرکز روی برنامه های پزشکی در دهه های اخیر بطور چشمگیری گسترش یافته است و طیف گسترده ای از برنامه ها از علوم طبیعی گرفته تا مطالعات موسیقی را ارائه می دهد.

برنامه های بین المللی توسط کالج بین المللی دانشگاه MUIC یعنی Mahidol ارائه می شود ، پس از گذشت ۲۶ سال ، MUIC در حال حاضر ۱۹ رشته کارشناسی ارشد و ۲۲ برنامه در سطوح پایین تر را در زمینه علوم پزشکی ، هنر ، علوم پایه , مدیریت و غیره برای تقریباً ۳۲۰۰ دانشجو ارائه می دهد .

علاوه بر این دانشکده پیش بینی ثبت نام دانشجویی بیشتری در آینده خواهد کرد و MUIC قادر خواهد بود تا ۴۰۰۰ دانشجو را در خود جای دهد که برنامه ریزی جذب دانشجوی بین المللی را نیز داشته است.

مقاله فوق پیرامون شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند به تحریر درآمده است ، این مقاله از سوی مشاوران موسسه مهاجرتی مهرآفرین خدمت شما عزیزان علاقه مند ارائه شده است.

چنانچه از علاقه مندان تحصیل در تایلند و یا تحصیل در چین هستید و نیاز به مشاوره جامع تر در زمینه هزینه های تحصیلی ، شرایط اعطای بورس تحصیلی ، حقوق مهاجرت تحصیلی ، رزو خوابگاه و غیره دارید ، لطفا با مشاوران دفاتر ما در تهران و شیراز تماس حاصل نمایید.

بازگشت به لیست

6 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در تایلند

 1. شارونا گفت:

  سلام شهریه ی سالانه ی داروسازی تایید که انگلیسی هم باشه چقدر است؟ برای ثبت نام چه مدارکی میخواد اصلا؟ شما ثبت نام انجام میدید؟ ممنون

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام

   شهریه دانشگاه برای هر سال تقریبا ۵۰۰۰ دلار می باشد.
   برای ثبت نام مدرک تحصیلی دیپلم شما مورد نیاز است. ارائه مدرک زبان الزامی نیست چون میتوانید در کالج های آموزشی، مدرک زبان تان را دریافت کنید.
   در حال حاضر برای کشور تایلند فعالیتی نداریم.

   با تشکر از سوال شما

 2. اشکان گفت:

  سلام
  شرلیط سنی و شرط معدل هم مهم هست برای تایلند اگر هست ممکنه توضیح بدید.
  ممنون

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام

   کشور تایلند برای پذیرش و ویزای تحصیلی محدویت سنی سختگیرانه ای ندارد و می‌توان گفت معمولا تا سن حداقل ۳۵ سالگی می‌توان اپلای کرد. در رابطه با معدل هم بستگی به دانشگاه دارد و دانشگاه هایی هستند که با معدل های متوسط یا ضعیف هم بتوان اپلای کرد.

   با تشکر از سوال شما

 3. مهرسا گفت:

  با سلام میشه لطف کنید بفرمایید برای رشته پزشکی در تایلند چه مدارکی لازمه و هزینه سالانه دانشگاه در چه حدود میباشد و ایا خوابگاه هم در اختیار دانشجو قرار میدهند؟متشکر میشم

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام به همراهان موسسات HSA

   برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور تایلند نیاز به دیپلم ۱۲ ساله و مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶.۵ می باشد.
   هزینه تحصیل بین ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در سال است و به تمامی دانشجویان خوابگاه داده می شود.

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.