کشور هلند

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند به عنوان کشوری که بخشی از سرزمین اصلی اروپا می باشد ، متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا دارد و بر سر آن رقابت است .

کشور هلند از مجبوب ترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود و مشاوران تخصصی موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین قصد دارند با ارائه مقاله زیر شما را با شرایط و قوانین تحصیل در هلند آشنا کنند ، چنانچه پس از مطالعه آن باز هم سوالاتی در ذهن داشتید حتما با کارشناسان برجسته ما تماس بگیرید .

هلندی ها ملتی هستند که از افراد متفکر و باسواد استقبال زیادی می کنند و هم اکنون در بسیاری از شهرها و دانشگاه های آنها ملیت ها با فرهنگهای بسیار متنوعی در کنار هم زندگی می کنند. این کشور جزو امن ترین کشورهای دنیا برای تحصیل در خارج از کشور محسوب می شود.

این کشور حمل و نقل بسیار عالی را به سایر کشورهای اروپایی ارائه می دهد و شما امکان سفر و گشت و گذار در سایر مراکز محبوب مانند فرانسه و آلمان را خواهید داشت.

دلایل تحصیل در هلند

هلند در اروپای غربی با خط ساحلی گسترده ای به دریای شمال و با آلمان و بلژیک متصل می شود . هلند اولین کشور غیر انگلیسی زبان بود که دوره های آموزش انگلیسی را برای دانشجویان خارجی ارائه می داد .

دانشجویان بین المللی می توانند برنامه ها را به زبان هلندی یا انگلیسی تحصیل کنند که این امر می تواند گزینه ای عالی برای تحصیل در خارج از کشور باشد و تحصیل در هلند را به سایر کشورهای اروپایی ارجحیت دهد.

تحصیلات عالی در هلند توسط دولت یارانه می گیرد و هزینه های مسکن را پایین تر از مقصد اصلی تحصیل در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا ، استرالیا و انگلستان نگه می دارد.

اطلاعاتی درباره سیستم آموزشی در هلند

در این بخش از مقاله مشاوران ما در موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین سیستم آموزشی هلند را بررسی خواهند کرد ؛ با ما همراه باشید ، سیستم آموزش عالی هلندی عمدتا از سه نوع مختلف موسسه تشکیل شده است . این ها دانشگاه های تحقیقاتی ، دانشگاه های علوم کاربردی و موسسات آموزشی بین المللی هستند .

هر نوع موسسه تنها سطوح معینی از مدرک های تحصیلی در دسترس می باشد . دانشگاه های تحقیقاتی و دانشگاه های علوم کاربردی مدرک لیسانس ارائه می دهند ، فوق لیسانس در تمامی انواع موسسات قابل دریافت است و سطح دکترا فقط در دانشگاه های تحقیقاتی وجود دارد .

تحصیل در هلند از لحاظ مدت زمان مشابه سایر اهداف تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور است :

  • مدرک لیسانس ( BA ، BSc ، BEng ) : سه تا چهار سال
  • مدرک فوق لیسانس ( MA , MSc , MEng ) : یک تا دو سال
  • دکترا : ۴ سال

رنکینگ دانشگاه های هلند

تحصیل در دانشگاه های هلند پر از ارزش و امتیاز است . در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال ۲۰۱۶ ، دو دانشگاه هلند در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار گرفتند . این دو دانشگاه ، دانشگاه تکنولوژی delft و دانشگاه آمستردام هستند.

علاوه براین تمامی دانشگاه های هلند در رتبه بندی QS در رتبه زیر ۳۵۰ قرار دارند . علاوه بر دانشگاه های آمستردام و دلفت دانشگاه های اوترخت ، لایدن و گرونیگن نیز در میان دانشگاه های برجسته اروپا و جهان قرار دارند .

رنکینگ دانشگاه های هلند

بر همین اساس سالانه دانشجویان زیادی از کشورهای آلمان ، ایتالیا ، بلژیک ، چین و غیره ، تحصیل در هلند را به شرایط تحصیلی کشور خودشان ترجیح داده و به هلند مهاجرت می کنند .

تعداد زیادی از دانشگاه های هلند تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

شرایط پذیرش دانشگاه های هلند

الزامات پذیرش توسط موسسات تعیین می شود ؛ شما ابتدا باید یک برنامه تحصیلی پیدا کنید و سپس شرایط پذیرش را بررسی نمائید.

برای انتخاب برنامه خود و استفاده از شرایط پذیرش ، از موتور جستجوی جستجوگر خود استفاده کنید و یک برنامه تحصیلی پیدا کنید .

روش های درخواست ممکن است بر اساس موسسه و نوع برنامه متفاوت باشد . شما باید بررسی کنید و ببینید شرایط کدام موسسه به شرایط شما نزدیک تر است.

موسسات آموزش و پرورش هلند ، حداقل الزامات را برای پذیرش در برنامه تعیین می کند . حداقل شرایط پذیرش برای دانشگاه های هلند در مقطع لیسانس داشتن دیپلم دوازده ساله ایران و نمره زبان است که در بخش بعدی به طور مفصل توضیح داده شده است .

اگر شما دقیقا بدانید کدام دیپلم برای برنامه انتخابی شما لازم است ، حتی می توانید باز طریق وب سایت Nuffic بینید که چگونه دیپلم خود را با شرایط آموزشی در هلند مقایسه کنید.

الزامات زبان برای تحصیل در هلند

برای تحصیل در هلند این نکته ضروری است که شما انگلیسی صحبت کنید و خواندن و نوشتن آن را به خوبی بلد باشید.

شما باید یک آزمون زبان انگلیسی داشته باشید . آیلتس و تافل معمولا پذیرفته می شوند ، اما موسسات همچنین می توانند آزمون های دیگری مانند کمبریج انگلیسی را نیز پذیرفته باشند .

نمرات مورد نیاز حداقل ۵۵۰ ( مبتنی بر کاغذ ) یا ۹۰ ( مبتنی بر اینترنت ) برای تافل است . برای آیلتس نیز حداقل نمره ۶ مورد نیاز است ، یکی از شرایط پذیرش دانشگاه دلفت هلند داشتن مدرک زبان معتبر است . بنابراین زبان انگلیسی خود را برای ورود و تحصیل در هلند تقویت نمایید .

ویزای تحصیلی هلند

همانطور که می دانید تحصیل در هلند در بیشتر دوره ها و رشته ها بیش از یک سال ادامه می یابند ، بیشتر دانشجویان بین المللی نیاز به یک ویزای ورودی دارند که اصطلاحا اجازه اقامت موقت و یا به زبان هلندی Voorlopig Verblijf ( MVV ) نامیده می شود .

MVV اجازه ورود به کشور هلند برای یک دوره شش ماهه را به شما می دهد و دانشگاه انتخابی شما باید از طرف شما این کار را انجام دهد.

ویزای تحصیلی هلند

مجوز اقامت موقت ( MVV ) تنها در صورتی مجاز خواهد بود که درخواست شما مطابق با شرایط خاص من جمله ؛ گذرنامه معتبر ، تمکن مالی کافی به مبلغ حداقل ۸۰۰۰ یورو ، فیش پرداخت هزینه های مورد نیاز و نامه پذیرش دانشگاه میزبان باشد.

هزینه تحصیل و زندگی

ارز رسمی کشور هلند یورو (€) است . به طور متوسط یک دانش آموز از کشور های منطقه EEA یا سوئیس در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ مبلغ ۲،۰۶۰ یورو به عنوان هزینه سالانه تحصیل پرداخته است .

متقاضیان از کشورهای دیگر می توانند انتظار داشته باشند که بین ۶۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو برای یک برنامه کارشناسی و بین ۸۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ یورو برای یک برنامه کارشناسی ارشد پرداخت کنند . با این حال ، این به انتخاب شما از موسسه آموزش عالی بستگی دارد.

اگر یک دانشگاه خصوصی انتخاب کنید ، بدون تردید هزینه تحصیل شما بالاتر خواهد بود . دانشگاه های هلند دو طرح پرداخت متفاوت را ارائه می دهند و شما می توانید واجد شرایط دریافت وام یا کمک هزینه تحصیل در هلند باشید.

هزینه زندگی مورد انتظار برای یک زندگی دانشجویی معمولی تقریبا ۸۰۰- ۱۱۰۰ یورو در ماه است . تخفیف های دانشجویی در بسیاری از فعالیت های اوقات فراغت در دسترس است و هزینه های حمل و نقل را می توان با خرید یک کارت تخفیف برای سفر راه آهن کاهش داد.

هزینه های اصلی زندگی در هلند

  • اجاره ؛ ۳۵۰- ۸۰۰ یورو در هر ماه
  • مواد غذایی ؛ ۱۸۰ یورو در هر ماه
  • لوازم التحریر ؛ ۵۰ یورو در هر ماه
  • هزینه بیمه ( اگر شما دارنده EHIC یا بیمه همگانی اروپا نیستید ) ؛ ۸۰ یورو در هر ماه
  • هزینه لباس و سرگرمی ؛ ۱۰۰ یورو در هر ماه

تامین مالی تحصیلات شما چیزی است که باید با دقت در نظر گرفته شود . وابسته به ملیت شما ، اشتغال به کار در حین تحصیل برای ساعات محدودی مجاز است.

کارفرمای شما مجبور خواهد شد که از طرف شما درخواست مجوز کار را انجام دهد و شما نباید تصور کنید که یک شغل پاره وقت بخش قابل توجهی از بودجه ی تحصیل در هلند را برای شما تامین کند.

بیمه درمانی در هلند

اگر شما یک شهروند از اتحادیه اروپا / EEA یا ملیت سوئیسی هستید و در حالی که در هلند تحصیل میکنید یا کارآموزی می کنید ، احتمالا واجد شرایط دریافت کارت بیمه درمانی اروپایی (EHIC) هستید که باید هر کار مرتبط با پزشکی را برای شما پوشش دهد . شما قبل از شروع تحصیل هم ، می توانید یک کارت EHIC در کشور خود درخواست کنید.

و اگر که شما قادر به دریافت کارت EHIC نیستید ، در طول زمان تحصیل خود در هلند و یا در زمان کارورزی ، شما ملزم به دریافت پوشش بیمه درمانی عمومی دولتی هلند که به عنوان zorgverzekering شناخته شده است ، هستید . این بیمه تنها هزینه های پزشکی شما را پوشش می دهد.

دانشگاه انتخابی شما در هلند باید بتواند از کسانی که از شرکت های بیمه هلندی استفاده می کنند ، بهترین گزینه را برای شما دریافت کند ، اگر در خصوص جزئیات برنامه های بیمه اطلاعات بیشتری می خواهید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی MIC در تماس باشید.

بیمه درمانی در هلند

کمک هزینه های تحصیل در هلند

بورسیه تحصیلی در موارد گسترده ای برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود . این بورسیه ها در تمامی مقاطع در دسترس می باشد و توسط وزارت آموزش و پرورش و یا وزارت فرهنگ هلند اعطا می شود .

این بورسیه ها به طور مستقیم در اختیار دانشجو قرار نمی گیرد بلکه به حالت کمک هزینه های تحصیلی در حیت تحصیل و تحقیق ارائه می شود .

یک نوع از این بورسیه ها ، کمک هزینه تحصیلی به مبلغ ۵۰۰۰ یورو در سال است که برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود .

متقاضیان تحصیل در هلند که قصد دارند برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنند باید از رزومه تحصیلی و کاری قویی برخوردار باشند.

آماده سازی برای تحصیل در هلند

گاهی اوقات شما هنوز واجد شرایط برنامه انتخابی خود نیستید ، اما با کمی آماده سازی اضافی می توانید در سال آینده موفق شوید ! برای کسب اطلاعات بیشتر از موسسه مهاجرتی انتخابی خود بپرسید .

مشاوران موسسه مهاجرتی MIC ، برای تحصیل در هلند و یا دیگر کشورهای اروپایی ، توصیه های بسیار خوبی برای علاقه مندان دارند.

برای برخورداری از مشاوره رایگان پیرامون مسائل مهاجرت تحصیلی ، حتما با همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید تا بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان را به شما معرفی نماییم .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.