کشور برزیل

تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل جذابیت ویژه ای برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور دارد ، زیرا این کشور با فرهنگ ها ، زبان ها ، رنگ ها ، ادیان و اشکال هنری پر می شود .

این باعث می شود تجربه دانشجویان در این سرزمین های جنوبی ، غنی تر و متنوع تر باشد . مشاوران تخصصی موسسه مهاجرتی مشاوران برگزیده مهرآفرین ، مقاله ای در این باب گردآوری کرده اند که در این صفحه مطالعه می کنید .

تحصیل در برزیل فرصتی عالی برای غوطه ور شدن دانش آموزان جوان در یک ذوزنقه جذاب از فرهنگ ها است .

تحصیل و یادگیری دانش هایی را به رشته فکری یک شخص اضافه می کند ، اما زندگی در یک سرزمین مانند برزیل ، فهم اجتماعی و فرهنگی شما را نسبت به جهان اطراف تان تقویت می کند .

نگاهی بر ویؤگی های تحصیل در برزیل

برای یک کشور با اقتصاد در حال توسعه ، برزیل دارای تعداد قابل توجهی از دانشگاه ها در رتبه بندی دانشگاه های جهانی (QS) است که بسیاری از آنها در سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته اند .

بیش از ۲۳۰۰ موسسه آموزش عالی در برزیل وجود دارد که توسط وزارت آموزش و پرورش برزیل (MEC) شناخته شده است ، بنابراین فرصت های جذابی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که می خواهند در برزیل تحصیل کنند .

برزیل دارای تعداد زیادی از مدارس عالی و دانشگاه ها است . در واقع ، دانشگاه ها بیش از سه چهارم نظام آموزش عالی را تشکیل می دهند .

در برزیل دانشگاه های مختلف کاتولیک ( PUCs ) و همچنین دانشکده تبلیغات و بازاریابی ( ESPM ) و بنیاد ( Getulio Vargas ( FGV، که همه موسسات آموزش عالی هستند وجود دارد .

طبق محتوا ، طول دوره ها می توانند بین دو تا شش سال باشد . سیستم آموزشی کمی از کشورهای دیگر متفاوت است و دانشجویان آینده نگر باید قبل از تعهد به این موارد ، مدارک و دیپلم های کشور خود را بررسی کنند.

رنکینگ دانشگاه های برزیل

برزیل ۲۲ بار در رتبه بندی دانشگاه های جهانی درخشیده است . این کشور در سال ۲۰۱۸ ، با بالاترین رتبه دانشگاه خود را در دانشگاه ایالت سائوپائولو (USP) در جایگاه ۱۲۱ بین دانشگاه های خارج از کشور قرار گرفته است .

بعد از این دانشگاه نیز دانشگاه ( Estadual De Campinas ( UNICAMP مشترک ۱۸۲ در رتبه بندی QS است که همچنین در منطقه سائو پائولو مستقر است .

به طور ناگهانی ، با توجه به این حضور جهانی قوی ، برزیل در رتبه بندی منطقه ای QS در منطقه آمریکای لاتین کشور برتر است .

براساس رتبه بندی دانشگاههای آمریکای لاتین QS در سال ۲۰۱۸ ، برزیل ۸۳ دانشگاه برتر جهان را به خود اختصاص داده است که بیشتر از هر کشور دیگری است .

این شامل چهار دانشگاه برتر در منطقه ۱۰ است . علاوه بر این ، سیستم آموزش عالی برزیل با رتبه ۲۲ ، در سیستم رتبه بندی سیستم آموزش عالی QS در جایگاه برتر قرار گرفت . اینها خود دلایلی واضح برای افزایش روزافزون متقاضیان تحصیل در برزیل است ، در ادامه این مقاله از موسسه مهاجرتی مهرآفرین ، با سیستم آموزش عالی در برزیل آشنا خواهید شد.

سیستم آموزش عالی برزیل

سیستم آموزش عالی برزیل

مقطع کارشناسی ( لیسانس ) به عنوان bacharelado شناخته می شود و بین سه تا شش سال طول می کشد . یک نوع مدرک لیسانس تحت عنوان licciatura برای تکمیل شدن سه یا چهار سال تحصیل نیاز دارد ، در حالی که دوره های فنی تحت عنوان tecnologia که برای دوره های تخصصی تر مانند مدیریت گردشگری یا صنایع کشاورزی ارائه می شود ، بین دو تا سه سال طول می کشد . تحصیلات لیسانس تمرکز خود را بر آموزش و پرورش می گزارد تا مدرک معتبری در زمینه مورد نظر خود ارائه دهد .

مدارک فنی برزیل می توانند با مدرک کاردانی ایالات متحده مقایسه شوند . تضمین کیفیت بخش جدایی ناپذیر از آموزش عالی برزیل است و برنامه های تحصیلات تکمیلی هر دو سال یکبار مورد ارزیابی قرار می گیرد .

برنامه های با نمرات پایین به وسیله آژانس فدرال برزیل پشتیبانی و ارزیابی تحصیلات تکمیلی ، CAPES Coordenação de Aperfeiçoamento de Pessoal de Nível Superior ، تحت نظارت قرار می گیرند .

معرفی دانشگاه های برتر برزیل

دانشگاه های زیادی برای تحصیل در برزیل از دانشجویان بین المللی استقبال می کنند و شهرت جهانی دارند ، ما در این بخش فقط به توضیح درباره سه مورد از مشهورترین آنها بسنده می کنیم . برای اطلاعات جامع تر درباره تمامی دانشگاه ها بهتر است با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی MIC تماس بگیرید.

دانشگاه سائو پائولو (USP)

شهرت قوی USP توسط دستاوردهای آن در آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان QS توسط موضوع پشتیبانی می شود .موسسه بالاترین رتبه در برزیل ، ( Universidade de São Paulo ( USP در سال ۲۰۱۸ رتبه ۱۲۱ در جهان و سوم در آمریکای لاتین است . بزرگترین دانشگاه دولتی برزیل که ۹۴.۸۷۵ دانش آموز در ۱۱ محوطه دانشگاه ثبت نام کرده است .

دانشگاه استادول کمپیناس ( Unicamp )

این دانشگاه در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده است و در حال حاضر رتبه دوم در آمریکای لاتین و مشترک ۱۸۲ در جهان است و به طور مداوم به عنوان یکی از معتبر ترین دانشگاه های جهان شناخته شده است .

تولید ۱۵٪ از تحقیقات برزیل ورودی با این دانشگاه است و حدود ۳۵،۶۵۰ دانش آموز از جمله ۱۶۵۵۵ دانشجوی کارشناسی ارشد ، در سه محوطه دانشگاه مشغول به تحصیل در برزیل هستند . Unicamp در رتبه بندی موضوعی ، برای موضوعات دندانپزشکی و کشاورزی و جنگلداری در رتبه ۵۰ جهانی قرار دارد .

دانشگاه فدرال ریو دو ژانیرو (UFRJ)

ریاست دانشگاه فدرال ریو دو ژانیرو قدیمی ترین دانشگاه برزیل است که در سال ۱۷۹۲ تاسیس شد . امروزه حدود ۶۷۰۰۰ دانشجو ثبت نام کرده اند و دانشگاه دارای چندین موزه ، بیمارستان و امکانات تحقیقاتی در سراسر شهر ریودوژانیرو است .

UFRJ در میان دانشگاه های برتر جهان برای ۳۳ بار رتبه بندی شده است و در میان ۵۰ رتبه برتر برای انسان شناسی قرار گرفته است .

شرایط تحصیل در برزیل

معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت است و باید مورد بررسی قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که شما به عنوان دانشجو تمام مدارک لازم و مدارک مورد نیاز برای نیازهای خاص خود را دارید .

امتحانات باید انجام و منتقل شود . برای شروع روند پذیرش ، دانش آموز باید یک فرم درخواست مربوطه را از دانشگاه یا کالج مورد نظر خود دانلود و تکمیل کند .

شرایط تحصیل در برزیل

پس از تکمیل آن ، باید به مؤسسه همراه با توصیفات آموزش قبلی منتقل شود . نمره آزمون مهارت زبان انگلیسی باید در درخواست شما ثبت شود . اگر دانش آموز پذیرفته شود ، پس از آن باید درخواست ویزای دانشجویی بدهد.

تحصیل و زندگی در برزیل نسبتا مقرون به صرفه است . البته این بسیار به دانشگاه یا موسسه آموزشی انتخاب شده و موقعیت آن و همچنین استاندارد زندگی که شما عادت دارید ، بستگی دارد. بعضی قسمت های مراکز شهر مانند ریو دو ژانیرو ممکن است گرانتر از قسمت های کمتر شناخته شده باشند.

آزمون های ورود به دانشگاه ها در برزیل

تمام نامزدهای احتمالی به یک دانشگاه خصوصی یا عمومی در برزیل باید آزمون ورودی ، مشابه آزمون SAT یا ACT در ایالات متحده را بگیرند .

قبل از ثبت نام ، شما باید دانشگاه و برنامه های آموزشی مورد علاقه خود را انتخاب کنید ، زیرا هر دانشگاه امتحان خود را اجرا می کند .

بسته به دانشگاه ، شما باید امتحان “”Vestibular، امتحان ENEM یا هر دو را داشته باشید . آزمون Vestibular شامل بسیاری از موضوعات تحت پوشش در دبیرستان شامل ریاضیات ، علوم ، تاریخ ، جغرافیا ، ادبیات ، پرتغالی و یک زبان خارجی است .

نوع سوالاتی که باید پاسخ دهید به رشته تحصیلی بستگی دارد ؛ احتمالا دانشجویان حقوقی در مورد تاریخ ، جغرافیا و ریاضیات آزمایش می شوند ، در حالی که دانش آموزان علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ، زیست شناسی ، شیمی و جغرافیا را دریافت می کنند .

یک آزمون عمومی جدید در سطح ملی که به نام ( Exame Nacional do Ensino Médio ( ENEM شناخته می شود ، توسط برخی از دانشگاه ها در محل Vestibular استفاده می شود .

چندین دانشگاه عمومی از جمله USP و UNICAMP از نمرات ENEM استفاده نمی کنند و معیار پذیرش آنها را فقط بر اساس آزمون Vestibular است .

مهارت زبان پرتغالی

همه دانشجویان در مقطع کارشناسی بین المللی آینده که درخواست تحصیل در برزیل را دارند ، باید بتوانند مهارت خود را در زبان پرتغالی اثبات کنند ، قادر به تحصیل در زبان و امتحان پذیرش خواهند بود .

این توسط گواهینامه de Proficiência em Linggua Portuguesa برای Estrangeiros CELPE-Bras ارزیابی می شود .

CELPE-Bras در کشورهای برزیل و ایالات متحده آمریکا ، آلمان ، شیلی و ژاپن با حمایت وزارت امور بین الملل برزیل (MRE) ارائه می شود . شما می توانید به صورت آنلاین در ماه فوریه ، مارس ، اوت یا سپتامبر برای CELPE-Bras ثبت نام کنید .

مهارت زبان پرتغالی

هزینه تحصیل در برزیل

قانون اساسی فدرال برزیل حق تحصیل عمومی آزاد را تا سطح تحصیلات تکمیلی ایجاد کرده است ، بنابراین اکثر دانشگاه های دولتی فقط هزینه ثبت نام برای دانشجویان را پرداخت می کنند .

اکثر موسسات آموزش عالی تحصیل در برزیل توسط دولت فدرال ، دولت ایالتی یا دولت شهرداری اداره می شوند، موسسات فدرال و ایالتی به طور کلی به عنوان ” دانشگاه ها ” شناخته می شوند و تحصیل در آنها رایگان است . دانشگاه های دولتی معمولا بهترین خدمات آموزشی را ارائه می دهند .

هزینه های تحصیلی خصوصی ممکن است از ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در سال هزینه نیاز داشته باشد . بودجه آموزش عالی برزیل به خصوص در سال های اخیر افزایش یافته است ، دولت برزیل در حال حاضر تعداد محدودی از کمک های تحصیلی برای دانشجویان فقیر را برای حضور در دانشگاه های خصوصی ارائه می دهد.

این برای دانشجویان بین المللی اعمال نمی شود ، بنابراین اگر شما به کمک مالی نیاز دارید ، تأمین مالی با یک سازمان مبتنی بر خانه در کشور مبدا شما آسان تر خواهد بود .

شرایط درخواست ویزا برزیل

بیشتر دانشجویان بین المللی برای تحصیل در برزیل ، نیاز به گرفتن ویزا دارند . شما می توانید از طریق کنسولگری برزیل (Consulado Geral Do ) در کشور خودتان انجام دهید .

ویزای دانشجویی برای یک سال صادر می شود و می تواند تمدید شود . پردازش ویزا معمولا حدود دو تا سه ماه طول می کشد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که زمان زیادی را قبل از شروع دوره برای این کار اختصاص داده اید .

شما می توانید فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین پر کنید . برای تکمیل درخواست های ویزای برزیل ، پس از آن باید تقاضای چاپ شده و امضا را به نزدیکترین کنسولگری برزیل همراه با اسناد زیر ارسال کنید و یا شخصا به کنسولگری بروید .

مدارک لازم برای اخذ ویزای برزیل

  • پاسپورت معتبر
  • کپی شناسنامه ( ممکن است لازم نباشد )
  • دو فرم تقاضای ویزا چاپ شده و امضا شده( (Pedido de Visto) که توسط کنسولگری به امضا می رسد .
  • دو قطعه عکس گذرنامه ای
  • کپی نامه اپذیرش از موسسه برزیلی که توسط MEC تایید شده باشد . ( نامه باید شامل طول دوره ، تعداد ساعت ها در هر درس و تعداد درس در هفته باشد . امضای نامه باید توسط دفتر اسناد رسمی (Tabelião) در برزیل قانونی شده باشد ) .
  • گواهی عدم سوء سابقه در سه ماه گذشته
  • مدارک مالی کافی جهت پشتیبانی مالی برای مدت اقامت خود
  • نتایج معاینات پزشکی ( بسته به کشور مبدا ممکن است نیاز به واکسیناسیون و دریافت کارت واکسیناسیون داشته باشید )
  • پرداخت هزینه کنسولی برای پردازش ویزا

مشاوره برای تحصیل در برزیل

مطمئنا پس از مطالعه این مقاله از موسسه مهاجرتی MIC به این جواب رسیده اید که چرا تحصیل در برزیل ممکن است برای شما مناسب باشد . برزیل پنجمین کشور بزرگ جهان است و تقریبا نیمی از آمریکای جنوبی را پوشش می دهد و دارای خط ساحلی بیش از ۴۵۰۰ مایل است.

با انتخاب این کشور شما مطمئنا چشمان خود را به یک دنیای کاملا جدید باز می کنید . برای اطلاعات گسترده تر با مشاوران در تماس باشید تا بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان را برای شما تشریح کنند.

کارشناسان با تجربه موسسه مهاجرتی مهرآفرین در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص بهترین کشورهای دنیا برای کار و تحصیل هستند .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.