کشور آمریکا

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریكا

تحصیل در آمریکا امکان مناسب تحصیل در کشوری عظیم و فوق العاده ، خانه قومیت های مختلف ، بیشترین تعداد دانشگاه های برتر و منظره های زیبا است .

مشاوران موسسات برتر مهاجرتی و اعزام دانشجو HSA ، در اینجا یک راهنمای جامع برای همه دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در آمریکا را تهیه کرده اند .

امید به آنکه مطالعه آن پاسخگوی پرسش های شما عزیزان باشد . در صورت مواجه شدن با سوالات بیشتر در خصوص دانشگاه های خارج از کشور با مشاوران ما تماس بگیرید و از مشاوره مناسب استفاده نمائید.

آخرین آمار نشان می دهد که بیش از ۱،۱۸ میلیون دانشجوی بین المللی در سال ۲۰۱۷ در ایالات متحده تحصیل کرده اند که ۷۷ درصد آنها از قاره آسیا بوده است .

طبق گزارش موسسۀ آموزش بازرگانان بین المللی ، محبوب ترین ایالت ها برای دانشجویان بین المللی کالیفرنیا ، نیویورک و تگزاس بودند ، در حالی که موضوعات رایج ترین آن مهندسی ، کسب و کار و مدیریت ، ریاضیات و علوم رایانه بوده است .

ویژگی های تحصیل در ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا واقعا سرزمین فرصت های آموزشی و شغلی است . انتخاب تحصیل در آمریکا شما را به سوی راهی عالی برای رشد علمی ، فرهنگی و اجتماعی سوق می دهد .

ایالات متحده با بیش از ۱۵۰ دانشگاه برتر در رتبه بندی دانشگاه های جهان (QS) پیشرو تحصیلات جهان برای دانشجویان بین المللی است .

سیستم آموزش و پرورش در ایالات متحده زیر الگوئی شبیه به کشورهای دیگر و شامل آموزش و پرورش دوران کودکی ( پیش دبستانی ) ، مدرسه ابتدایی ، مدرسه متوسطه ، مدرسه متوسطه ( بالاتر ) ، تحصیلات تکمیلی ( دانشکده های فنی و حرفه ای ) است .

دوران ابتدایی ۵ سال بوده و پس از آن به مدت ۷ سال دو دوره متوسطه اول و دوم گذرانده می شود . بیشترین سیاست های آموزشی تحصیل در آمریکا ، در سطح ایالتی و محلی تعیین می شود .

آموزش عالی در آمریکا

نقش دولت فدرال در آموزش و پرورش محدود است ، اما وزارت آموزش و پرورش معمولا کمک های مالی فدرال برای آموزش را فراهم می کند و این منابع را نظارت می کند .

مسوولین این وزارت داده های مدارس را جمع آوری و یافته های خود را گزارش می دهد . تمرکز توجه ملی بر قوانین و مسائل مربوط به آموزش کلیدی است .

ممنوعیت تبعیض و تضمین دسترسی برابر به آموزش و پرورش برای همه در یک سطح است . در واقع وزارت اموزش و پرورش برای بهبود عملکرد آموزشی کار می کند . در ادامه بیشتر به بحث شرایط تحصیل در آمریکا خواهیم پرداخت .

فرصت های آموزش عالی در ایالات متحده

فرصت های آموزشی در ایالات متحده فراوان است و دانش آموزان بین المللی واجد شرایط و فارغ التحصیلان جدید ، این فرصت را به دست می آورند که دانش کافی را در مطالعات تحصیلی خود به دست آورند .

تحصیلات دانشگاهی در ایالات متحده شامل ۵ سطح تحصیلات یعنی کارشناسی ، مدرک کارشناسی پیشرفته کارشناسی ارشد پیوسته ، کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکترای پژوهشی است .

فرصت های آموزش عالی در ایالات متحده

سیستم ایالات متحده مدرک دکترای دوم یا بالاتر را ارائه نمی دهد بلکه ، برنامه های تحقیقاتی Post Doc را ارائه می دهد .

در مورد تحصیل در آمریکا و در کالج ها شما باید آنها را با مکان ، نوع موسسه ، برنامه ها ، رشته ها و موارد دیگر مقایسه کنید .

موسسات آموزشی عالی و هیئت های صدور مجوز در کشورهای مختلف ، دیپلم خارجی ، دوره های آموزشی ، دوره ها و مجوز های حرفه ای را جهت شناسایی اعتبار ارزیابی می کنند . ایالات متحده تیز از این قانون مستثنی نیست و SEVP مسوول ارزیابی و تایید مدارک خارجی می باشد .

دانشگاه های ایالات متحده آمریکا

حجم و انواع مختلف دانشگاه ها در ایالات متحده می تواند بسیار مؤثر واقع شود تا یک موسسه مناسب را در حیطه علمی مورد نظر خود پیدا کنید .

انتقال بین دانشگاه ها در ایالات متحده غیر معمول نیست و اگر اولین با از انتخاب دانشگاه یا رشته خود احساس رضایت نکنید ، بدون از دست دادن اعتبار علمی قبلی و یا نیاز به شروع دوباره می توانید به دانشگاه دیگری منتقل شوید .

مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب ۴ سال ، ۲ سال و ۵ سال است . این مدت برای پزشکی ۸ سال است .

شما می توانید با تکمیل کلاس ها در یک رشته اضافی ، علاوه بر تحصیل در خارج از کشور در تخصص خود ، یک مدرک ” جزئی ” نیز کسب کنید .

این اغلب برای تکمیل درجه اصلی استفاده می شود . سال تحصیلی در ایالات متحده معمولا به دو ترم تقسیم می شود ، ترم پاییز در اواسط تا اواخر ماه اوت و در پایان ماه دسامبر شروع می شود ، در حالی که دوره بهار از ژانویه تا می است .

بسته به جایی که هستید ، ممکن است اصطلاحات علمی کمی متفاوت با آنچه که مورد استفاده قرار گرفته است ، پیدا کنید .

مراحل اقدام کالج یا دانشگاه های ایالات متحده

دانشجویان بین المللی می توانند از طریق پنج گام فرآیند تحصیل در یک دانشگاه یا کالج در ایالات متحده را تکمیل کنند ؛

  • بررسی کامل گزینه های دانشگاهی ؛
  • بررسی منابع مالی مطالعات ؛
  • فرم و اسناد درخواست کامل ؛
  • ویزای دانشجویی ؛
  • آگاهی از شرایط و ظوابط کار ، زندگی ، ورود و خروج از کشور آمریکا ؛

پذیرش در دانشگاه های آمریکایی

آمریکا قطعا یکی از امن ترین کشورهای دنیا برای تحصیل در خارج است . قبل از اینکه بتوانید برای ویزای دانشجویی درخواست بدهید ، ابتدا باید توسط موسسه عالی تحصیلی ایالات متحده پذیرفته شوید که این مرحله توسط SEVP تایید می شود .

اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزای دانشجویی ، نحوه درخواست ، هزینه ها و الزامات اسناد را از طریق همین وب سایت پیگیری نمایید .

پذیرش در دانشگاه های آمریکایی

در ایالات متحده آمریکا ، کالج ها و دانشگاه ها پیش نیازهای خود که اغلب آزمون های استاندارد شده است را اعلام می دارند . برخی از برنامه ها نیاز به گرفتن یک یا چند آزمون استاندارد دارند که بر اساس رشته و دانشگاه انتخابی شما مشخص می شود .

بسته به موضوع و سطح تحصیل شما ، ممکن است نیاز به تست پذیرش ، مانند SAT در سطح کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی (GRE) در سطح تحصیلات تکمیلی داشته باشید .

الزامات زبان در تمامی دانشگاه های آمریکایی با ارائه نمره آزمون تافل تکمیل می شود . فلذا ، پیشنهاد می شود که به طور دقیق ، برای تست های خود برنامه ریزی کنید تا امتیازات شما هنگام درخواست به درستی ارسال شود. شما همچنین می توانید شرایط هر برنامه را از طریق موسسه مهاجرتی منتخب خود پیگیری کنید .

بورسیه تحصیلی در ایالات متحده آمریکا

قبل از هر چیزی باید عنوان کنیم که بسیاری از کشورها منابع مالی مطالعه خارجی را به روش های مختلفی برای اتباع خودشان فراهم می کنند .

این ها برای مثال شامل بورسیه های کشور ایران برای مطالعات اتباعش در ایالات متحده بوده و مشروط به پذیرفته شدن شما در یک برنامه یا موسسه معتبر خارجی و واجد شرایط بودن برای چنین کمک های مالی و تحصیل در آمریکا است .

هزینه های عمده برای تحصیل در ایالات متحده ، بسته به مقطه و دانشگاه از ۱۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ ( اختصاصی برای پزشکی ) دلار در سال است .

دولت ایالات متحده برای دانش آموزان بین المللی وام ها ، کمک های مالی یا کمک هزینه های کلی ارائه نمی دهد . به عنوان یک دانشجوی بین المللی شما مجبور خواهید بود منابع مالی را پیش بینی کنید .

اما موسسات خصوصی ، موسسات تجاری و سازمان های غیر انتفاعی ، انواع بورس های تحصیلی و کمک های مالی برای تحصیل و تحقیق ارائه می دهند .

از ابزار جستجوی آنلاین بورس تحصیلی رایگان دولت ایالات متحده استفاده کنید . در صورت تمایل به کمک بیشتر ، با دفتر موسسه مهاجرتی مورد علاقه خود تماس بگیرید .

انواع ویزاهای تحصیلی ورود به آمریکا

کشور آمریکا یکی متنوع ترین سیستم ویزاهای دانشجویی را دارد که متقاضیان باید با توجه به رشته و شرایط خانوادگی خود برای یک مورد از آنها درخواست بدهند . این ویزاها عبارتند از ؛ ویزای F1 ، ویزای B1 ، ویزای M1 و M2 ، ویزای J1 و J2 .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شامل پاسپورت معتبر ، ترجمه گواهی و ریز نمرات پایان تحصیلات متوسطه ، توصیه نامه تحصیلی ، نمره زبان بین المللی ( تافل۷۵ ، آیلتس۶.۵ ) ، ترجمه رزومه شخصی و تاییدیه مقالات علمی و نامه تمکن مالی می باشد .

انواع ویزاهای تحصیلی ورود به آمریکا

توجه داشته باشید که برای درخواست ویزای تحصیل در آمریکا باید مقداری محتاتانه عمل کنید زیرا نزدیک به چند دهه است که آمریکا برای ورود دانشجویان ایرانی بسیار سخت گیرانه عمل می کند . بنابراین پیشنهاد می شود حتما با مشاوره یک مرکز معتبر وارد عمل شوید .

راهنمایی دقیق بررسی تحصیل در آمریکا

جهت بررسی بهتر برای آگاهی از چگونگی اقدام برای تحصیل در آمریکا ، باید مرکز مشاوره مهاجرتی در کشور خود را پیدا کنید .

مراکز مشاوره آموزشی و مهاجرتی در سراسر جهان به دانش آموزان بین المللی در مورد آموزش عالی و فرصت های تحصیلی در ایالات متحده و سایر کشورهای خارجی کمک می کنند . در نظر گرفتن این منابع در حالی که شما برنامه خود را به ایالات متحده برنامه ریزی کنید ، ضروریست .

شما باید نحوه هدایت سیستم مهاجرت ایالات متحده شامل شروع ، ورود ، اقامت و خروج از ایالات متحده و همچنین نحوه زندگی ، کار و استخدام و یا پرداخت مالیات در ایالات متحده را پیدا کنید .

مشاوران موسسات برتر hsa ، شما را با تمامی شرایط و ضوابط تحصیل در آمریکا آشنا خواهند کرد . بنابراین با دفاتر معرفی شده شهرهای تهران ، شیراز ، اهواز ، مشهد و غیره در تماس باشید تا بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان را به شما معرفی کنند .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.